Chcemy spędzić arkadyjskie wakacje nie martwiąc się o wyżywienie? Opcja all inclusive z pewnością w tym wspomoże. Mimo to czy zawsze jest to perfekcyjne wyjście? Niżej odszukacie informacje na temat tego, kiedy tak właściwie warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

All inclusive to jedna z najpopularniejszych opcji w czasie wyjazdu na zagraniczne wakacje. Oferta ta zakłada, że posiłki lub napoje znajdują się w cenie pobytu w danym położeniu. Przyjeżdżając do hotelu dostajemy odpowiednie oznaczenie, które daje nam szansę korzystania z danego typu wyżywienia. W szerokiej ofercie all inclusive znajdują się zwykle trzy posiłki: śniadania, obiady oraz kolacje. Dostęp do poszczególnych posiłków i trunków (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny i ilość oferowanych pokarmów.

Sporo zależy od hotelu, do jakiego się udajemy. W jednym miejscu jesteśmy w stanie mieć dostęp do dań cały czas, w innym tylko przez kilka godzin. Jakość i typ jedzenia również może o wiele się różnić. Przed wyjazdem należałoby zastanowić się zatem czy opcja all inclusive z pewnością będzie trafnym rozwiązaniem, szczególnie, że tego rodzaju wycieczka ma prawo być o wiele droższa od tej, która nie będzie miała w swojej szerokiej ofercie opcji z wyżywieniem. Wiele również zależy od indywidualnych zamiłowań.

Dla kogo all inclusive?

Propozycje all inclusive nie zawsze stanowią perfekcyjne rozwiązanie, przede wszystkim jeżeli wybieramy się na wyprawę z zamysłem zwiedzania oraz zobaczenia jak najwięcej. Musimy nie zapominać, że opcja all inclusive ogranicza trochę stworzony przez nas czas. Przeważnie posiłki wystawiane są o konkretnych porach i jeżeli się spóźnimy jesteśmy w stanie już nie załapać się na jakiekolwiek dania. Oprócz tego nie każdy hotel oferuje całodobowy dostęp do baru. Właśnie dlatego jeżeli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, lepszym wyborem będzie możliwość z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – wcześnie rano zawsze będziemy w hotelu.

Jeśli natomiast zamierzamy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie lub po prostu hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive może istotnie się sprawdzić. W wielu przypadkach bywa także tak, że opcja all inclusive jest o wiele bardziej opłacalna aniżeli kupowanie jedzenia ,,na mieście”, szczególnie jeżeli wybieramy się na wycieczkę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive niejednokrotnie jest również dostępna na pobliskiej plaży. To właściwe rozwiązanie dla osób, które spędzają urlop wypoczywając w pobliżu hotelu.

Wady oraz plusy all inclusive

Jedną z podstawowych zalet tej opcji jest banalny dostęp do jedzenia oraz napojów – zwykle nieograniczony. Wydatki wliczone są w cenę pobytu przez co nie musimy troskać się o organizowanie oraz kupowanie jedzenia w sąsiednich sklepach lub restauracjach. Po pierwsze, nie powinniśmy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, przede wszystkim jeśli wybieramy się na eskapadę całą rodziną.

Wadą opcji all inclusive jest miarodajne ograniczenie – zarówno czasowe, jak i powiązane z doborem danych potraw. Menu nie zawsze musi podołać naszym prognozowaniom. Możliwa jest kiepska jakość pożywienia i napojów.

Written by Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *