Szukasz sposobu na kreatywne spędzanie wolnego czasu? Nie wiesz, którą technikę wybrać? Chcesz lepiej zapoznać się ze sztuką DIY? Zobacz czym charakteryzują się najpopularniejsze rodzaje rękodzieł.

Rękodzieła to po prostu wyroby wykonane własnoręcznie, zazwyczaj bez użycia żadnych maszyn. Korzysta się jedynie z konkretnych materiałów, w zależności od techniki i rodzaju rękodzieła. W ostatnim czasie wyroby tego typu stają się coraz bardziej popularne. Dla niektórych jest to sposób na zarobienie pieniędzy, dla innych zwykłe hobby. Każdy może podjąć się takiego działania, wystarczy odrobina kreatywności, chęci oraz czasu.

Istnieje wiele różnych technik, w których wykorzystuje się inne narzędzia oraz materiały. Warto się z nimi zapoznać i spróbować swoich sił. Obecnie w Internecie znajdziemy mnóstwo filmików instruktażowych oraz poradników, które krok po kroku pokazują jak wykonywać poszczególne rzeczy. To duże ułatwienie, które sprawia, że sztuka handamade staje się coraz bardziej popularna. Pamiętajmy, że takie działania nie tylko pozwalają nam zająć wolny czas, ale także pobudzają naszą kreatywność.

Rodzaje rękodzieł

Decoupage. To jedna z najpopularniejszych technik handmade. Polega ona na oklejaniu różnych powierzchni kolorowymi wzorami z papieru oraz serwetek. W ten sposób możemy ozdobić różnego rodzaju słoiki, ramki, skrzynki i pudełka. Potrzebny jest do tego specjalny klej i odpowiednia warstwa papieru lub serwetek. Aby uzyskać odpowiedni efekt konieczne jest również użycie lakieru. W sklepach bez problemu znajdziemy materiały potrzebne do wykonywania tego rodzaju ozdób.

Quilling. Ta metoda jest nieco mniej znana, jednak bardzo efektowna. Z wąskich pasków papieru skręca się spirale, które następnie się ze sobą skleja. Zazwyczaj poszczególne elementy umieszczane są na kartce, lecz mogą także służyć jako biżuteria. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Spirale muszą być dokładnie uformowane. Spirale zakręcane są za pomocą specjalnej igły i sklejane. Możemy uzyskać naprawdę ciekawe kształty oraz dekoracje.

Soutache. Metoda ta polega na przeszywaniu sznureczków i łączeniu ich w odpowiednie kształty. Dodatkowo mogą one być ozdabiane różnego rodzaju elementami (kamyczki, cekiny, koraliki). Technika ta najczęściej wykorzystywana jest do wykonywania biżuterii. Kolczyki czy bransoletki wykonane taką metodą wyglądają bardzo oryginalnie.

Filcowanie. Rękodzieła wykonane z filcu w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością. W ten sposób możemy wykonać wiele różnych przedmiotów. Istnieją różne sposoby filcowania – na sucho oraz na mokro. W zależności od techniki uzyskujemy inny efekt. Dzięki metodzie filcowania możemy wytworzyć różnego rodzaju dodatki do stroju, akcesoria oraz dekoracje do mieszkania.

Scrapbooking. Jest to sposób na tworzenie albumów fotograficznych z wykorzystaniem także innych elementów dekoracyjnych. Możemy do tego użyć praktycznie wszystkiego co nam się spodoba. Kolorowe papiery, wycinki z gazet, różnego rodzaju naklejki i tkaniny – to tylko niektóre propozycje.

https://czakos.pl/Wejdź na stronę Czakos.pl i sprawdź, jakie artykuły oferuje hurtownia produktów dekoracyjnych – zobacz!

Written by Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *