Nadeszły czasy, gdzie prawie na każdym weselu napotykamy się ze stołem wiejskim. Można chociażby stwierdzić, iż teraz stół wiejski na weselu to reguła. Okazuje się, iż stół tenże jest dobrą atrakcją kulinarną. Uginający się pod ciężarem wyjętych kiełbasek, baleronów, bekonów, wędlin, smalcu cieszy się furorą wśród wszystkich miłośników tradycyjnego, swojskiego polskiego jedzenia.

Stół wiejski jest dla wielu gości weselnych przyjemną niespodzianką, ponieważ nie każdy ma szansę degustacji rodzimych produktów. Dodatkowo nie zawierających konserwantów. Tenże drewniany stolik pościelony jest bawełnianym obrusem, jaki wypełniony jest przysmakami własnej roboty. Nad nim jest osadzona deska, na jakiej zawieszone są wyroby. Stojąc przy takim stole przypominamy sobie czasy własnych dziadków.

Artykuły, jakie powinny znaleźć się na wiejskim stole

Wyróżnić można dużo artykułów, jakie w zasadzie muszą być na wiejskim stole. Przede wszystkim jest to kiełbaska, wędlina, parówki, wypiekane mięsa, kulebiaki, ludowy chlebek. Ponadto można umieścić na wiejskim stole gulasz lub bigos – standardowe nasze potrawy. Należałoby jeszcze postawić tam masełko wiejskie. Nie może zabraknąć także warzyw takich jak pomidory, ogórki i owoców, i w szczególności jabłek. Wielu gościom z pewnością będzie ciężko odstąpić od takich rarytasów. Nic zatem nadzwyczajnego, iż wiejski stół cieszy się naprawdę wielką popularnością.

Alkohol

Wiejski stolik to nie tylko jadło, lecz także alkohol. Z pewnością winno pojawić się na nim domowe wino lub nalewka. Ciekawym pomysłem okazuje się postawienie na nim rozmaitych ciekawych alkoholi. Takie wyjście z pewnością usatysfakcjonuje wiele osób. Należałoby również zastanowić się nad postawieniem na wiejskim stole beczki z piwem.

Ozdoby

Wiejski stół przede wszystkim winien być ubrany rozmaitymi tradycyjnymi motywami. Mogą to być chusty, jasne obrusy, ludowe wycinanki lub siano. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie do udekorowania stołu kwiatów polnych, słoneczników lub stokrotek. Zwykle wiejski stół znajduje się na budowie wykonanej z drzewa. Wolno pokusić się o postawienie na sali imitacji samochodu wiejskiego. Istotne jest, żeby było wystarczająco dużo miejsca.

Stworzenie wiejskiego stołu

Kto zajmuje się przygotowaniem wiejskiego stołu? Wielokrotnie zdarza się tak, iż jest wliczony w koszt wypożyczenia sali weselnej. W innym razie jego wykonaniem winna zająć się Para Młoda. Możliwe jest zaangażowanie specjalisty albo własne przygotowanie stołu. W zasadzie nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy kupić niezbędne artykuły. Należy jednakże pamiętać o tym, iż winnym być doskonałej klasy. Właściwie nie powinno się dokonywać zakupów w sklepie. Należy dobrać miejsce, gdzie można uzyskać dobre wiejskie artykuły. Właśnie takie zapewniają niesamowity aromat. Samo stworzenie wiejskiego stołu nie winno być zbyt kosztowne. Całość jednakże zależy od ilości zaproszonych gości. Całkowity koszt może zamknąć się w sumie chociażby 300 złoty. Należy jednakże pamiętać o tym, iż z pewnością wielki koszt będzie połączony z zakupem alkoholu.

http://wedlinyzdebiny.pl/Sprawdź ofertę rodzinnej masarni z tradycjami Wędliny z Dębiny – wejdź na stronę wedlinyzdebiny.pl

 

Written by Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *