Łazienka jest jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w Twoim domu, dlatego bardzo szybko i łatwo staje się zabrudzona i niezorganizowana. Aby praca nad łatwiejszym utrzymaniem łazienki była skuteczna, zawsze warto rozpocząć od czystego miejsca, w którym można rozpocząć pracę.
Dlatego na samym początku postaraj się pozbierać wszystkie rzeczy i wynieść je z łazienki. Następnie możesz przejść do pierwszej części, czyli:

5 porad do utrzymania łazienki w czystości

1. Rozpocznij od blatów oraz powierzchni dookoła umywalki. Weź swoją ulubioną ścierkę i wytrzyj wszystkie powierzchnie, zrzucając brud na podłogę. Znacznym ułatwieniem, pomagającym utrzymać okolice kranu lub inne niewygodne szczeliny w czystości, jest stara szczoteczka do zębów. Przy jej pomocy możesz szybko pozbyć się złośliwego brudu. Pamiętaj aby trzymać tę szczoteczkę z dala od tych codziennego użytku!

2. Następnie pora zająć się toaletą. Rozpocznij od zalania wnętrza detergentem czyszczącym oraz zabijającym bakterie. Następnie od samej góry zetrzyj wszystkie kurze, włosy oraz inne zabrudzenia. Pamiętaj aby dokładnie przetrzeć okolice za deską oraz pod nią. Zwróć również uwagę na miejsca trudno dostępne.

3. Kolejnym etapem będzie wyczyszczenie wanny oraz prysznica. Tutaj również warto przed rozpoczęciem użyć chemii do oczyszczenia powierzchni. Jeżeli masz problemy z osadzającym się kamieniem koniecznie wykorzystaj sodę oczyszczoną. Wystarczy nałożyć ją na gąbkę i wyszorować niechciany osad.

4. Sprzątanie podłogi rozpocznij od jej odkurzenia. Pozwoli Ci to pozbyć się wszystkich, zrzuconych wcześniej włosów i kurzu. Dzięki temu mopowanie podłogi zajmie Ci mniej czasu i będzie o wiele przyjemniejsze.

5. Na sam koniec zadbaj o ładny zapach tego pomieszczenia. Sprawdź czy odświeżacze powietrza się nie zużyły, wykorzystaj zawieszki do toalety. Możesz również samodzielnie wykonać odświeżacz powietrza mieszając odpowiednie składniki.

5 rozwiązań do organizacji łazienki

1. Wykorzystaj tylną część drzwi łazienki. Możesz powiesić na nich ręczniki, ubrania. Wystarczy zamontować haczyki lub plastikową półeczkę.

2. Przedmioty w szufladach przechowuj kategoriami. Jeżeli masz przegrody, będzie to jeszcze łatwiejsze. Możesz również samodzielnie wykonać takie przegrody. W internecie znajdziesz mnóstwo filmików instruktażowych na ten temat. Przechowywanie kategoryzowane pozwoli Ci szybciej i łatwiej sięgać po produkty, których aktualnie potrzebujesz. Unikniesz w ten sposób bałaganu.

3. Nie pozostawiaj papieru toaletowego w opakowaniu. Możesz wykorzystać stojak na roli ( taki sam jak w kuchni na ręczniki papierowe ), ułożyć go na spłuczce, w szafce lub nawet obok toalety.

4. Jeżeli masz dostatecznie dużą łazienkę, zaopatrz się w dwa kosze na brudne ubrania. Dzięki temu będziesz mógł przechowywać białe oraz kolorowe ciuchy osobno, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas w dzień prania.

5. Trzymaj się zasady, że nic nie powinno stać lub leżeć luzem na półkach, spłuczce, umywalce czy w prysznicu. Zawsze powoduje to zwiększenie bałaganu w łazience. Zaopatrz się w pojemniki lub przechowuj wszystko w szufladach zgodnie z punktem 2.

Ostatnia i najważniejsza rzecz to utrzymywanie łazienki w czystości i zorganizowaniu. Jeżeli nie będziesz o to dbała na co dzień, pomieszczenie znowu bardzo szybko ogarnie bałagan.

Wejdź na stronę generalfresh.pl i sprawdź, jaki odświeżacz powietrza możesz sprawić swoim pomieszczeniom. Zobacz, jakie inne produkty oferowane są w sklepie.

Written by Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *