Jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka, o które należy dbać są finanse. Pieniądze pozwalają nam nie tylko się utrzymać ale także realizować swoje plany i marzenia. Nie każdy jednak potrafi zarządzać swoim majątkiem, nie każdy ma do tego odpowiednią wiedzę i predyspozycje. Czasami dobrze jest zasięgnąć rady specjalisty z dziedziny finansów w różnych sprawach związanych z naszymi pieniędzmi, kredytami, czy inwestycjami.

Doradztwo finansowe

Doradztwo finansowe w Polsce staje się coraz bardziej popularne. Czym dzisiaj zajmują się doradcy finansowi i doradcy kredytowi? Na pewno każdy o nich słyszał, jednak nie każdy korzystał z ich usług. Nie każdy również wie czym dokładnie zajmują się ci specjaliści.

Doradca finansowy jest osobą, która zajmuje się planowaniem sposobu zarządzania finansami danego klienta. Doradcami finansowymi najczęściej zostają osoby wykształcone w dziedzinie ekonomii lub w dziedzinach pokrewnych. Doradca taki musi dobrze poruszać się w obszarze związanym z finansami. Do tego potrzebna jest gruntowna wiedza. Ponadto doradca musi posiadać umiejętności miękkie aby mógł swobodnie porozumiewać się ze swoimi klientami.

Doradca finansowy musi także dobrze orientować się w polskim prawie. Niestety zmienia się ono bardzo często, dlatego osoba będąca doradcą musi być na bieżąco ze wszelkimi zmianami prawnymi, które wpływają na finanse klientów.

Doradztwo kredytowe

Doradca kredytowy jest osobą, która pomaga w pozyskiwaniu kredytów. Jest on pośrednikiem pomiędzy klientem, który chciałby uzyskać kredyt, a bankiem, który kredytu może udzielić. Aktualnie wiele osób decyduje się na kredyty, toteż doradcy kredytowi mają ręce pełne roboty. Doradcy tacy powinny znać się na finansach, prawie finansowym ale też muszą bardzo dobrze orientować się w ofertach bankowych. Większość ludzi nie ma czasu zajmować się ofertami banków, dlatego też wynajmują doradców, którzy są w stanie wskazać odpowiedni bank, który zaoferuje to, co klientowi najlepiej odpowiada.

W przypadku brania kredytu ważne jest wiele czynników. Między innymi zdolność finansowa kredytobiorcy oraz jego przeszłość kredytowa. Dobry doradca kredytowy na podstawie informacji o swoim kliencie będzie w stanie załatwić kredyt w jednym z banków w taki sposób aby oferta była jak najlepsza dla klienta. Doradca kredytowy najczęściej kontaktuje się z bankiem i załatwia wszelkie sprawy za swojego klienta. Usługi tego typu są wygodne dla potencjalnych kredytobiorców gdyż oszczędzają ich cenny czas.

Doradcy finansowi, czy kredytowi są ludźmi dość niezależnymi. Tylko od nich zależy jak często pracują i ile zarabiają. Jeżeli są skuteczni i mają dużo klientów mogą zarabiać całkiem nieźle. Bardzo ważna w tym zawodzie jest umiejętność pozyskiwania klienta. W tym celu przydadzą się doradcom zdolności marketingowe. Ważne jest także aby klient był obsługiwany profesjonalnie i jak najlepiej, gdyż jest to opłacalne. Dlatego ważne jest posiadanie przez doradców umiejętności miękkich. Doradcy muszą również nieustannie się uczyć, brać udział w szkoleniach. Oferty banków ciągle się zmieniają, prawo związane z finansami także często ulega zmianie. Dobry doradca musi trzymać rękę na pulsie.

Z usług doradców opisanych powyżej powinny korzystać osoby, które mają problemy z finansami lub chcą wziąć kredyt. Z usług doradców finansowych mogą korzystać też osoby, które chcą pozyskać poradę związaną z planowaną inwestycją. Doradca może pomóc również w zaplanowaniu korzystnej dla klienta inwestycji.

https://tomaszwostal.pl/Wejdź na stronę niezależnego doradcy kredytowego – tomaszwostal.pl – i zapoznaj się z ofertą

 

Written by Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *